Zapraszamy pn. - pt. 9:00-17:00 Infolinia: 081 527 77 44

Bridgestone Blizzak LM-80

wersja do druku prześlij znajomemu

Nowe opony zimowe Bridgestone Blizzak LM-80.
Odkryj radość z jazdy w zimowych warunkach dzięki nowej gamie opon zimowych marki Bridgestone do samochodów 4x4 i sportowo-użytkowych.

Bridgestone Blizzak LM 80 to opony, które świetnie radzą sobie w niesprzyjających zimowych warunkach. Wszystko dzięki wprowadzeniu rozwiązań, takich jak: zmodyfikowana mieszanka czoła bieżnika, technologia odprowadzania wody oparta o trójwymiarową tarkę czy zoptymalizowana budowa karkasu. W efekcie otrzymujemy opony niezawodne i gwarantujące nie tylko bezpieczną zimową jazdę, ale także komfort, racjonalne zużycie bieżnika, minimalizację oporów toczenia i szczególnie istotną ostatnimi czasy oszczędność paliwa, ważną ze względów zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych.
bridgestone_blizzak_lm_80.jpg
Model ten jest następcą zbierającej dobre recenzje opony Blizzak LM 25 4x4 i jest zaliczany do opon klasy Premium z przeznaczeniem do samochodów SUV i 4x4. Nowy produkt Bridgestone został zaprojektowany tak, by sprawdzać się w warunkach typowych dla europejskiej zimy i poradzić sobie zarówno z mokrą, jak i pokrytą lodem nawierzchnią, a także śniegiem i błotem pośniegowym, prawdziwą zmorą kierowców.

Rozwiązania technologiczne zastosowane w LM-80 zaprojektowano tak, by sprostały różnorodnym wymaganiom dotyczącym osiągów. Uwagę zwraca nowatorski wzór bieżnika: poprzeczne rowki pozwalają z większą siłą ścinać śnieg; wysokie krawędzie (klocki i nowe lamelki) i zoptymalizowana twardość bieżnika zapewniają lepszą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni; platforma klocka zapewnia maksymalizację efektu krawędziowania, co skutkuje poprawioną trakcją na lodzie i śniegu. By opony Blizzak LM-80 skutecznie radziły sobie z mokrą nawierzchnią i błotem pośniegowym zastosowano bieżnik kierunkowy, który dzięki dużej pojemności obwodowych i poprzecznych rowków skutecznie odprowadza nadmiar wody spod opony. Kolejnym ważnym ulepszeniem jest nowa mieszanka i podkład bieżnika. Mieszanka bazy bieżnika zapewnia niskie generowanie ciepła, a co za tym idzie mniejsze opory toczenia (bardziej ekonomiczną jazdę), zaś przystosowana do niskich temperatur mieszanka bieżnika właściwego to gwarancja doskonałej przyczepności w warunkach zimowych. Do poprawy wspomnianych osiągów przyczynia się również nowy, ergonomiczny kształt osnowy i niezwykle lekka konstrukcja opasania.

Blizzak LM-80 to nie tylko doskonałe osiągi, to także miły dla oka sportowy design, podkreślający takie cechy opon Brigestone jak: nowoczesność, bezpieczeństwo i niezawodność. Umieszczona na ścianie bocznej grafika przedstawiająca stylizowane ostre szpony oddaje symbolicznie charakter modelu Blizzak LM-80 – gotowość do stawienia czoła najcięższym wyzwaniom, które może zgotować kierowcom zimowa aura.

Zobacz pozostałe aktualności